Oneindig Noord-HollandBeleef de geschiedenis van jouw provincie

Monumentaal wandkleed verhuist naar Ceciliakapel

Na vijf succesvolle weken in Hotel Maria Kapel is het Hoornse deel van het wandkleed ‘Draden van ons Nederlandse Slavernijverleden’ verhuisd naar de Ceciliakapel in de Statenpoort, de tijdelijke locatie van het Westfries Museum. Vanaf donderdag 23 juli is iedereen weer welkom om mee te werken aan het wandkleed tijdens de open middagen.

De afgelopen weken groeide het atelier in Hotel Maria Kapel uit tot een plek waar mensen samen werkten aan het grote textielkunstwerk en met elkaar in gesprek raakten. Bezoekers liepen binnen uit nieuwsgierigheid, schoven aan en velen kwamen ook regelmatig terug om verder te werken aan het wandkleed. De open sfeer van het atelier verhuist nu mee naar de Statenpoort.

De afgelopen weken is hard aan het wandkleed gewerkt. Foto: Westfries Museum.

Een wandkleed van 35 meter

Het wandkleed maakt deel uit van het landelijke project Draden van ons Nederlandse Slavernijverleden. In iedere provincie wordt een wandkleed van 35 meter gemaakt over het Nederlandse koloniale slavernijverleden. Momenteel werkt Noord-Holland ook aan zo’n gezamenlijk kleed, waaraan zeven steden bijdragen en Hoorn doet ook mee. Kunstenaar Raul Balai maakte het ontwerp voor het Noord-Hollandse wandkleed, waaronder het Hoornse deel van vijf bij tweeënhalve meter. Daarin worden de geschiedenis van de stad en haar relatie met het slavernijverleden symbolisch verbeeld. Iedereen kan meedoen. Ervaring met borduren of andere textiele technieken is niet nodig, de begeleiders leggen alles uit. Je kunt één keer aansluiten of vaker terugkomen.

 Vrijwilligers punchen samen aan een van de raamwerken van een monumental wandkleed bij WUR in Wageningen. Het wandkleed verbeeld het slavernijverleden van Gelderland naar een design van Richard Kofi. Foto: Dvons Gelderland.

Elke donderdag en zaterdag open

De werkmiddagen zijn iedere donderdag en zaterdag van 13:00 tot 17:00 uur in de Ceciliakapel in de Statenpoort, met de ingang aan Nieuwsteeg 42 (het voormalige Expoost). Hier wordt aan het wandkleed gewerkt totdat het paneel klaar is. Je kunt zonder aanmelding binnenlopen om mee te werken of gewoon eens te komen kijken. Wil je op een andere dag langskomen of met een groep aan het wandkleed werken? Mail je verzoek dan naar info@wfm.nl.

Kom kijken, meehelpen, leren en ontmoeten. Samen maken we de Hoornse geschiedenis zichtbaar.

Meer informatie over het Hoornse deel: www.westfriesmuseum/draden

Meer informatie over het landelijke project: www.dvons.nl

Stof, draad en ander materiaal voor het werken aan het wandkleed. Foto: Westfries Museum.

Bron: Westfries Museum

Publicatiedatum: 23/07/2026

Aanvullingen

Vul deze informatie aan of geef een reactie.

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Vereiste velden zijn gemarkeerd met *. Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.