Oneindig Noord-HollandBeleef de geschiedenis van jouw provincie

Pinksteren: Middeleeuws Kampement bij Kasteel Radboud

24-05-2026 - 25-05-2026

Ga je mee terug naar de middeleeuwen bij Kasteel Radboud? Tijdens Pinksteren kampeert de Hanzecompagnie als vanouds op het kasteelterrein. Tijdens dit Middeleeuws Kampement maak je kennis met oude ambachten, zoals bijvoorbeeld borduren, boekbinden en touwslaan. De ambachtslieden vertellen je graag alles over hun vak. Op zondag, Eerste Pinksterdag, is ook Middeleeuws Handwerken in het museum.

Middeleeuws Kampement gratis te bezoeken

Het Middeleeuws Kampement speelt zich af op het kasteelplein en is vrij toegankelijk. Het volledige kampement is Eerste en Tweede Pinksterdag, zaterdag 23 mei wordt er opgebouwd. Als je ook naar het museum wilt, raden we aan je tickets van tevoren te bestellen, maar dat is niet verplicht.

Middeleeuws Kampement bij Kasteel Radboud. Foto: Kasteel Radboud.

Eerste Pinksterdag Middeleeuws Handwerken in het museum

Zondag 24 mei vind je bovendien onze middeleeuwse kleermaaksters in de Ridderzaal. Ze vertellen je meer over het project Middeleeuws Handwerken en laten zien welke technieken daarbij worden gebruikt. Middeleeuws Handwerken is inbegrepen bij museumbezoek.

Middeleeuws Kampement bij Kasteel Radboud. Foto: Kasteel Radboud.

De Hanzecompagnie

De Hanzecompagnie dankt zijn naam aan het middeleeuwse verbond van Hanzesteden, opgericht door de kooplieden. Dankzij die samenwerking konden de steden makkelijk handelen en hun belangen verdedigen. De Hanzesteden waren rijk genoeg om ridders en soldaten in te huren. In de Hanzecompagnie zijn dan ook zowel de ambachten als de ridders vertegenwoordigd.

Middeleeuws Kampement bij Kasteel Radboud. Foto: Kasteel Radboud.

Reserveren en prijzen

Het Middeleeuws Kampement is vrij te bezoeken op het kasteelterrein. Middeleeuws Handwerken is inbegrepen bij museumbezoek. Prijzen museum: vanaf 13 jaar € 10,50 per persoon, kinderen van 5 t/m 12 jaar € 7,50 per kind. Kinderen t/m 4 jaar kunnen gratis naar binnen. Heb je een Museumkaart of Vriendenloterij VIP-kaart? Ook dan is de toegang gratis.

Kasteel Radboud is in de dertiende eeuw gebouwd door graaf Floris V van Holland. De burcht ligt aan het IJsselmeer in het pittoreske stadje Medemblik en is goed bereikbaar via de A7 of de N23/N307.

Kijk voor meer informatie, openingstijden en reserveren op de website: https://kasteelradboud.nl/activiteiten/

Middeleeuws Kampement bij Kasteel Radboud. Foto: Kasteel Radboud.

Bron: Kasteel Radboud

Aanvullingen

Vul deze informatie aan of geef een reactie.

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Vereiste velden zijn gemarkeerd met *. Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.