
Vanaf begin 19de eeuw werd het imago van de vissersplaats Zandvoort langzaam maar zeker ingeruild voor het imago van mondaine badplaats. Precies tweehonderd jaar geleden werd op initiatief van onder anderen Willem Barnaart het Hotel Groot Badhuis gebouwd. Dit was het begin van de groei als badplaats. Deze hield aan tot de Eerste Wereldoorlog.
De Tweede Wereldoorlog heeft vervolgens een grote impact op het karakter van het dorp gehad. Ten behoeve van de aanleg van de zogenoemde Atlantikwall werd een groot deel van Zandvoort met de grond gelijkgemaakt. De wederopbouwperiode daarna werd aangegrepen om een nieuw Zandvoort te ontwikkelen waarbij de focus werd gelegd op het strandtoerisme en de recreatie.
In de expositie ‘Panorama Zandvoort. Tweehonderd jaar bouwen aan een badplaats’ besteedt het ABC in vier zalen aandacht aan het verleden en het heden van deze bijzondere kustplaats en worden de toekomstige stedenbouwkundige ontwikkelingen in beeld gebracht.

Panorama Zandvoort. Foto: Chris Hoefsmit.
Opening en programmering
De opening van ‘Panorma Zandvoort’ heeft plaats op 29 juni om 16.00 uur. Stedenbouwkundige Kees van Ruyven geeft dan een korte toelichting op de expositie waarna burgemeester David Moolenburgh de expositie officieel opent en de begeleidende publicatie krijgt aangeboden.
De expositie zal in het ABC Architectuurcentrum te Haarlem te zien zijn tot en met 16 november. Tijdens de tentoonstellingsperiode vindt een uitgebreid bijprogramma plaats met lezingen en (fiets)excursies. Kijk voor het gehele programma op www.architectuurhaarlem.nl
Bron: ABC Architectuurcentrum
Vul deze informatie aan of geef een reactie.