Zijn bevindingen publiceert hij in een serie die bij uitgeverij Verloren verschenen is. Voor elk deel van ‘Van de Korenmolen tot de Sluis’ bezoekt hij (oud-)bewoners langs de Kortenhoefsedijk en verzamelt hun verhalen en foto’s. Ook doet hij archiefonderzoek. Zo blijft het erfgoed van Kortenhoef bewaard voor huidige én toekomstige generaties.
Zelf zegt hij er het volgende over: “Als zoon van een kruidenier ging ik vaak met mijn vader mee boodschappen bezorgen. Zo leerde ik veel Kortenhoevers kennen. Bij ons thuis werd veel gepraat over Kortenhoef en dat vond ik interessant. Mijn vader schreef veel over de bewoners van Kortenhoef en door hem werd ik enthousiast en begon ik alles wat met Kortenhoef te maken had te verzamelen. Ik maakte plakboeken met veel foto’s. Eind jaren negentig besloot ik dit in boekvorm te gaan uitgeven. Daarvoor deed ik veel archiefonderzoek en voerde gesprekken met de (nazaten van) de oude Kortenhoevers. Inmiddels is deel 14 gereed, dat op 29 augustus is gepresenteerd in het Kraaiennest van Kortenhoef. Ik ben van plan nog ongeveer vijf boeken te schrijven en hoop dan bij de Sluis aangeklomen te zijn.”

Het werk van Krijn Spaan is een aanmoediging voor ons allen om ons meer bewust te zijn van wat van bijzondere warde is in onze woonomgeving. Evenals bij de Erfgoedverhalen van Hilversum en de dorps-cv’s van Wijdemeren is goed kijken en nadenken over wat van belang is en betekenis heeft een voorwaarde voor het zorgvuldig omgaan met onze omgeving. We wensen Krijn een voorspoedige afronding van zijn prachtige serie toe!
Het Historisch Café Hilversum vindt plaats op 5 november 2026 om 20:00 uur in de Bibliotheek Hilversum. De boeken zijn na afloop te koop.
Bron: Historisch Café Hilversum
Vul deze informatie aan of geef een reactie.