Oneindig Noord-HollandBeleef de geschiedenis van jouw provincie

Onder/Under Amsterdam met 800+ archeologische vondsten

Onder Amsterdam ligt een verborgen wereld. Weggegooid, vergeten, verstopt. Stadsarcheologen hebben al veel van deze verborgen geheimen blootgelegd. De resultaten van 70 jaar graaf- en speurwerk zijn zorgvuldig geconserveerd en liggen opgeslagen in het archeologisch depot. In opdracht van de Gemeente Amsterdam maakte Irma Boom Office een boek dat een hele nieuwe kijk biedt op de archeologische vondsten. Onder/Under Amsterdam toont de ondergrondse wereld op een eigenzinnige en visueel aantrekkelijke manier.

Onder/Under Amsterdam

Uit duizenden archeologische vondsten maakten Irma Boom en Frederik Pesch een selectie van meer dan 800 objecten, gerangschikt in een reeks van vorm, kleur of textuur. Chronologie en de schaal van de objecten zijn losgelaten, zodat elk object op zich staat zonder onderlinge rangorde. De beeldkeuzes en benadering werpen een persoonlijk licht op de rijkdom aan vondsten uit de Amsterdamse bodem. Het vat de geschiedenis van de stad samen in een beeldverhaal met onverwachte invalshoeken. Het zijn alledaagse objecten die voor de stedelingen van toen heel gewoon waren. Voor ons zijn ze vaak nog steeds herkenbaar, maar soms ook mysterieus.

Eerste exemplaar

Modeontwerper en galeriehouder Bonne Reijn ontvangt op dinsdag 25 november het eerste exemplaar uit handen van Irma Boom en wethouder Groot Wassink (Archeologie) in De Bazel.

Onder/Under Amsterdam is uitgeven door Hannibal Books en te koop vanaf 25 november 2025 in de boekhandels in NL en België of via de website van Hannibal Books. Prijs: 35 euro.

Omslag van het boek. © Gemeente Amsterdam/City of Amsterdam, Harold Strak.

Over Irma Boom Office

Irma Boom is een boekmaker uit Amsterdam en heeft meer dan 500 boeken gemaakt. Haar experimentele aanpak daagt vaak de traditionele conventies van boeken uit. Ze staat bekend om haar artistieke autonomie. Booms boeken zijn opgenomen in de permanente collecties van onder meer het Museum of Modern Art in New York, de Vaticaanse Bibliotheek en het Centre Pompidou in Parijs. De Special Collections van de Universiteit van Amsterdam beheert het Irma Boom Archief.

Over Monumenten en Archeologie gemeente Amsterdam

Monumenten en Archeologie is het gemeentelijk kenniscentrum voor het behoud en de duurzame ontwikkeling van het erfgoed van Amsterdam en Weesp. Archeologen, bouw- en architectuurhistorici en gebiedsadviseurs onderzoeken, adviseren en informeren belanghebbenden en belangstellenden.

Over Bonne Reijn

Bonne Reijn is in Amsterdam gevestigde ontwerper onder andere bekend om zijn kledingmerk Bonne Suits en zijn inzet voor de binnenstad van Amsterdam.

Bron: Gemeente Amsterdam

Publicatiedatum: 19/11/2025

Aanvullingen

Vul deze informatie aan of geef een reactie.

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Vereiste velden zijn gemarkeerd met *. Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.