Thema-avond: Fabels in de Joodse cultuur

Na meer dan twintig jaar heeft Emile Schrijver, samen met Lies Meiboom, een catalogus voltooid van de collectie Joodse fabels van een bekende Amerikaanse boekenverzamelaar. Tijdens een thema-avond in het Joods Museum staat de fabel centraal.

Book 1 min

De lijvige catalogus van prof. dr. Emile Schrijver biedt een prachtige staalkaart van vele eeuwen Joodse literatuur en van een genre, de fabel, dat door velen niet per se met Joodse literatuur geassocieerd wordt.

Tijdens deze avond zal prof. dr. Emile Schrijver het thema inleiden en zullen prof. dr. Irene Zwiep, van de Universiteit van Amsterdam, en prof. dr. Marion Aptroot, van de Heinrich Heine-Universität Düsseldorf, stilstaan bij respectievelijk de wijze waarop fabels tijdens de Verlichting vooral voor educatieve doelen werden gebruikt, en de grote populariteit van fabels in de Jiddische literatuur. De voertaal is Nederlands.

Locatie:

Joods Museum
Nieuwe Amstelstraat 1
1011 PL Amsterdam

Toegang: €10,-
Datum: Donderdag 28 september
Tijd: 19.00 – 21.00 uur (inloop 18.30 uur)

Bron: Joods Cultureel Kwartier

Aanvullingen

Vul deze informatie aan of geef een reactie.

Plaats een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Vereiste velden zijn gemarkeerd met *. Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

NL | EN